S-föreningar

I Skellefteå Socialdemokratiska Arbetarekommun finns drygt 30 olika S-föreningar. Som medlem i en S-förening har du möjlighet delta i föreningens möten och aktiviteter. Du kan närsomhelst kontakta expen och be att få byta eller lägga till medlemskap i en S-förening.
S-förening Ordförande Kontaktuppgifter
Anderstorp
Bergsbyn Magnus Nilsson magnus.nilsson@abf.se
Boliden Tomas Teglund teglund67@yahoo.se
Boviken Bert Öhlund
bert.i.ohlund@gmail.com
Bureå Mattias Åman
mattias.ahman75@gmail.com
Burträsk
Hemsida
Facebook
Hans-Erik Persson
persson.hans.e@gmail.com
Byske Ej haft årsmöte
Ersmark/Kusmark Kenneth Andersson
kenneth.andersson@regionvasterbotten.se
Falmark/Hjoggböle Evelina Fahlesson evelina.a.fahlesson@skelleftea.se
Jörn Sonja Barrljung s.barrljung@gmail.com
Klemensnäs/Ursviken
Facebook
Gunilla Andersson
ason.gunilla68@gmail.com
Kåge
Facebook
Gunilla Lundström gunilla.lundstrom@hotmail.com
Lövånger Maria Granskär
mariagranskar@hotmail.com
Medle/Finnfors Christer Forssell
ch.forssell@hotmail.com
Prästbordet Klas Bergman
klas.bergman@telia.com
Renström Torbjörn Burvall
totteburvall@hotmail.com
Skelleftehamn
Facebook 
Gun Sundberg gun.sundberg@gmail.com
Skellefteå C
Facebook
Lars Lundmark
lars_lundmark@telia.com
Sörböle Åsa Karlsson
asa.k@skea.nu
Örviken
Facebook
Olof Nyström olof_n73@telia.com /
Övre Kågedalen Janeth Lundberg janeth.lundberg@regionvasterbotten.se
S-KVINNOR
Byske Maj Hedlund 070-640 16 21
Skellefteå C
Facebook
Malin Berglund skellefteaskvinnor@gmail.com
FACK
Bygg Daniel Enwall
Handels Inga-Lis Karlsson ingalis.ostvik@gmail.com
IF Metall Kenneth Andersson kenneth.andersson@regionvasterbotten.se
SEKO Eva Eriksson
sekomimi@telia.com
Kommunalsossen
Övriga S-föreningar
Tro och Solidaritet
SSU-Kommunen Jesper Eriksson ssuskelleftea@gmail.com
facebook Twitter Email