Kommunen

 

Kommunstyrelsen
Lorents Burman Lorents Burman
Ordförande
lorents.burman@skelleftea.se
Maria Marklund Maria Marklund
1:e vice ordförande
maria.marklund@skelleftea.se
KF Valberedning
Kenneth Fahlesson Kenneth Fahlesson
Ordförande
kenneth.fahlesson@skelleftea.se
Gymnasienämnden
Felicia Lundmark Felicia Lundmark
Ordförande
felicia.a.lundmark@skelleftea.se
För- och grundskolenämnden
Fredrik Stenberg Fredrik Stenberg
Ordförande
fredrik.k.stenberg@skelleftea.se
Bygg och miljönämnden
Evelina Fahlesson Evelina Fahlesson
Ordförande
evelina.a.fahlesson@skelleftea.se
Kulturnämnden
Daniel Sjögren Daniel Sjögren
Ordförande
daniel.h.sjogren@skelleftea.se
Fritidsnämnden
Jonna Lundgren Jonna Lundgren
Vice ordförande
jonna.lundgren@skelleftea.se
Samhällsbyggnadsnämnden
Sara Keisu Sara Keisu
Ordförande
sara.keisu@skelleftea.se 
Socialnämnden
Iosif Karambotis Iosif Karambotis
Ordförande
iosif.karambotis@skelleftea.se
Konsument och överförmyndarenheten
Valter Stenberg
Ordförande
valter.stenberg@skelleftea.se
Personalnämnden 
Maria Marklund Maria Marklund
1:e vice ordförande
maria.marklund@skelleftea.se
Gemensam nämnd för drift av personalsystem
Maria Marklund Maria Marklund
1:e vice ordförande
maria.marklund@skelleftea.se
Support och lokaler
Tomas Teglund Tomas Teglund
Ordförande
tomas.teglund@skelleftea.se
Gemensam måltidsnämnd
Tomas Teglund Tomas Teglund
Ordförande
tomas.teglund@skelleftea.se
Valnämnden
Tobias Wass
Ordförande
Krisledningsnämnden
Lorents Burman Lorents Burman
Ordförande
lorents.burman@skelleftea.se
Demokratiberedningen 
Daniel Ådin Daniel Ådin
Ordförande
daniel.adin@skelleftea.se
Revisorer
Ann-Christin Westerlund
Maggie Zingmark
Ola Burström

 

facebook Twitter Email