S-föreningar

I Skellefteå Socialdemokratiska Arbetarekommun finns drygt 30 olika S-föreningar. Som medlem i en S-förening har du möjlighet delta i föreningens möten och aktiviteter. Du kan närsomhelst kontakta expen och be att få byta eller lägga till medlemskap i en S-förening.

Notera att @ är utbytt mot (at) i e-postadresserna p.g.a. spammejl som annars skickas.

S-förening Ordförande Kontaktuppgifter
Anderstorp Alf Lindén alf.linden(at)gmail.com
Bergsbyn Magnus Nilsson magnus.nilsson(at)abf.se
Boliden Tomas Teglund teglund67(at)yahoo.se
Boviken Bert Öhlund
bert.i.ohlund(at)gmail.com
Bureå Mattias Åman
mattias.ahman75(at)gmail.com
Burträsk
Hemsida
Facebook
Hans-Erik Persson
persson.hans.e(at)gmail.com
Byske  –
 –
Ersmark/Kusmark Kenneth Andersson
kenneth.andersson(at)regionvasterbotten.se
Falmark/Hjoggböle Evelina Fahlesson evelina.a.fahlesson(at)skelleftea.se
Jörn Peter Stensmar peter.stensmar(at)gmail.com
Klemensnäs/Ursviken
Facebook
Gunilla Andersson
ason.gunilla68(at)gmail.com
Kåge
Facebook
Gunilla Lundström gunilla.lundstrom(at)hotmail.com
Lövånger Maria Granskär
mariagranskar(at)hotmail.com
Medle/Finnfors Christer Forssell
ch.forssell(at)hotmail.com
Prästbordet Klas Bergman
klas.bergman(at)telia.com
Renström Torbjörn Burvall
totteburvall(at)hotmail.com
Skelleftehamn
Facebook 
Gun Sundberg gun.sundberg(at)gmail.com
Skellefteå C
Facebook
Lars Lundmark
lars_lundmark(at)telia.com
Sörböle Åsa Karlsson
asa.karlsson(at)riksdagen.se
Örviken
Facebook
Olof Nyström olof_n73(at)telia.com 
Övre Kågedalen Janeth Lundberg janeth.lundberg(at)regionvasterbotten.se
S-KVINNOR    
Byske Maj Hedlund 070-640 16 21
Skellefteå C
Facebook
Malin Berglund skellefteaskvinnor(at)gmail.com
FACK    
Bygg Daniel Enwall
Handels Inga-Lis Karlsson ingalis.ostvik(at)gmail.com
IF Metall Kenneth Andersson kenneth.andersson(at)regionvasterbotten.se
SEKO Eva Eriksson
sekomimi(at)telia.com
Kommunalsossen Anki Pettersson anki.pettersson.kommunal(at)skelleftea.se
Övriga S-föreningar    
Tro och Solidaritet  –  –
SSU-Kommunen Jesper Eriksson ssuskelleftea(at)gmail.com

facebook Twitter Email